Krásný a jednoduchý doplněk, řeknete si, ale jakmile ho začnete řešit ve své domácnosti, tak nevíte, jaký druh či typ vybrat. Najednou se z tak obyčejné věci, jako je právě zábradlí na schodiště, stane věc, o které musíte delší dobu přemýšlet. Dá se totiž sladit s interiérem a existuje nepřeberné množství různých druhů. Vyrobit se může ze dřeva, kovu nebo skla, velice oblíbenou variantou jsou i kombinace dvou nebo hned všech tří stylů. Samozřejmě může být také pouze z jednoho materiálu, takže je opravdu na výběr.

moderní schodiště

Zábradlí na schodiště je důležité především z hlediska bezpečnosti, ale to bychom nebyli lidé, kdybychom v něm neviděli i kousek estetiky. Pokud už tento doplněk ve svém domově potřebujeme, tak si ho můžeme nechat vyrobit jako líbivý a elegantní. Nadčasový styl může poskytnout příjemné a hřejivé dřevo, třeba doplněné o sklo nebo kov. I kovové, nerezové či chromované vypadá velice elegantně a dotváří symbolický vzhled domácnosti, pokud ji například máte vedenou v moderním duchu. Sklo zase zvýrazňuje prostředí kolem a dává pocit svěžesti, může propouštět maximálně světlo a rozjasňovat interiér, protože se od něj často všechno odráží, pokud tedy není matné, které zase dává pocit útulnosti.

codba

Další rozdělení a funkce

Zábradlí můžeme použít v interiéru, tedy v každé domácnosti, kde je potřeba, ale také v exteriéru a vybrat s venkovní typ. Další může být na balkón nebo terasu či k francouzskému oknu.

Jeho funkce je jistě jasná. Každé schodiště potřebuje z bezpečnostního hlediska také zábradlí, abychom se ho mohli chytnout a opírat se o něj, pokud potřebuje vyjít schody nahoru nebo naopak sejít dolů. Mnohdy jej ani nepoužíváme, ale jsou chvíle, kdy je k nezaplacení, například když trochu zavrávoráme, neseme toho hodně v rukou, podvrtne se nám noha nebo přijde na návštěvu babička. Proto je důležitou a nezbytnou součástí každého rodinného domku se schodištěm, ale také dalších obydlí, bytů či firem.