Využijte úložné prostory na maximum

Botník je součást domácnosti a má zde své právoplatné místo, tedy pokud máme více než jeden pár bot, což je i při dnešním trendu bosého chození většina lidí. Když naše rodina čítá více členů pak je nejlepší řešení otevřeného a zavřeného botníku. V zavřeném botníku ukládáme boty, které čekají na další sezonu, a do otevřeného ty, které aktuálně nosíme. Možností je také ukládat boty na speciální tyče, jejich výhodou je že nezabírají tolik místa.
černá policová knihovna

Rozdělovače na scénu

Pořízením skříní, psacího stolu to ovšem nekončí, pokud chceme tyto prostor co nejvíce využít a mít ve skříních a stolech pořádek řešením jsou rozdělovače. Rozdělovače, jsou často plastové nebo gumové části, které se vloží například do zásuvky stolu a díky tomu nám pomáhají udržovat v zásuvce pořádek. Velice praktické jsou zejména do psacího stolu a nemusíme už potom řešit žádné stojánky na tužky a vše máme ve stole prakticky zorganizováno.

Drobnosti, které pomáhají

Šátky, šály, kravaty i ty se dají prakticky uložit do skříně, existují totiž speciální ramínka, díky kterým budete mít tyto módní doplňky ve skříni vždy při ruce. Praktické jsou rovněž speciální háčky, které zavěsíte například na polici ve spíži a rázem na ně můžete zavěsit například sáček s víčky na zavařování.
boty v botníku

Kam s hračkami

Dětské hračky dokáží zabrat mnoho místa, děti je ukládají často do velkých šuplíků na to určených, což je praktické, už jen z toho důvodu že se na hračky nepráší, ovšem i v šuplíku je skvělé, když panuje pořádek. Látkové boxy pro tyto účely skvěle poslouží. V závislosti na výšce šuplíku vybíráme i samotné boxy.
 
Úložné prostory se dají využít o trošku více, a právě o tom byl tento článek. Věříme, že bude pro mnoho z vás inspirací, jak si tyto místa více uspořádat. Základem ovšem zůstává samotný výběr skříní a rozhodně se vyplatí zvážit možnosti vyrobení skříně na míru. Skříně na míru se zcela přizpůsobí nejen vašim prostorům ale i potřebám.

Jak si poradit v malém bytě

Malý byt nemusí být nutně uzavřenou stísněnou kójí. Některým lidem dokonce menší prostory vyhovují, cítí se v nich příjemně, pokud jsou útulné a zároveň praktické. Na co bychom však měli dbát, abychom si takové bydlení zpříjemnili?
stolek u balkonu

Srdcem bytu je vždy obývací pokoj

Při umístění sedací soupravy v obývacím pokoji bychom měli pamatovat na tělesnou ergonomii. Odborníci stanovili, že optimální podlahová délka, kterou zaujímá sedící člověk v křesle nebo na pohovce, je zhruba 135 cm. Teprve od této vzdálenosti byste měli mít umístěn konferenční stolek a další nábytek. Ideální vzdálenost konferenčního stolku od křesla či sedačky je 30 – 40 cm.
Malá plocha obývacího pokoje vyžaduje úsporná řešení, ale existují určitá omezení, s nimiž nelze příliš flexibilně operovat. Jedním z nich jsou okna. Měli byste si předem ujasnit, která z nich se budou otevírat nejčastěji, a tento prostor by neměl být zastavěn nábytkem, stejně tak parapet musí být volný.
Rodiny s malými dětmi musí pamatovat na jejich bezpečnost a umístit těžké a nebezpečné předměty, které by jim mohly ublížit, z jejich dosahu, nejlépe do uzamykatelných skříní nebo vitrín. To platí i o robustních vázách a dekorativním porcelánu a keramice, která by se mohla zřítit na dítě z velké výšky. Z bezpečnostních důvodů by proto měly být prosklené vitríny umístěny v nábytkové stěně alespoň 50 cm od země.
Umístění sedací soupravy by mělo být takové, aby všichni přítomní mohli mezi seboukomunikovat. Tedy sedací soupravu a křesla proti sobě, anebo do písmene U, případně L. Rozhodně by dominantní roli neměla hrát televize.
kuchyň do u
Pokud plánujete v obývacím pokoji vystavět krb, což je teoreticky možné i v malých bytech s komínovým průduchem na odvod spalin, pamatujte na to, že plocha takové místnosti musí být větší než 12 čtverečních metrů, tedy např. více, než je půdorys 4 x 3 metry. Nejmenší vzdálenost předmětů od krbu musí být alespoň 70 – 80 cm. Platí to o veškerých druzích nábytku a dekorativních předmětů, zvláště pak z hořlavého materiálu.
 

Řekněte stop vysokým výdajům za elektřinu

Osvětlení stavby stojí nemalé částky, a proto se vyplatí zainvestovat do osvětlení, které nejenom, že sníží spotřebu, ale navíc vylepší celý způsob osvětlení. LED reflektor nabízí mnoho zajímavých výhod, obecně jako zdroje světla využívající LED technologii, a proto můžete těmto světelným zdrojům bezmezně důvěřovat. Proč je tato technologie tak výhodná a kdo by do ní měl zainvestovat?

Osvětlení pro každého

Reflektor nachází uplatnění v nejrůznějších oblastech. Jedná se o jedinečné osvětlení reklamních ploch, ale také prostor před garáží nebo také intenzivní osvětlení určené pro noční stavbu. Je tedy žádoucí najít technologii, která dokáže svítit co nejlevněji ale současně velmi výkonně, což splňuje LED technologie. Jaké jsou obecné výhody zdrojů světla využívající LED technologii?
– Extrémně dlouhá životnost svítidla
– Nízká spotřeba elektrické energie
– U většiny svítidel možnost nastavení intenzity světla
– Velký výběr barev světla
Z těchto výhod je možné usoudit, že LED technologie je konkurence pro jakoukoliv světelnou technologii. Zvláště v oblasti LED reflektorů je z čeho vybírat, neboť na trhu najdete hned několik typů LED reflektorů v závislosti na použití. K dispozici jsou jak ploché černé LED reflektory, které jsou nejmodernějším typem tohoto světla, ale můžete zainvestovat i do starších stříbrných reflektorů nebo lištových systémů. Na výběr je toho zkrátka skutečně mnoho, a tak si můžete vybrat tak, jak budete nejvíce potřebovat.

Zvolte investici, která se vyplatí

Pokud se rozhodnete zainvestovat do moderní LED technologie, nejsou na místě jakékoliv obavy o to, aby se vám tato investice vyplatila. Uvidíte, že již po velmi krátké době svícení zaznamenáte úsporu, která je hlavním důvodem, proč byste měli do této moderní technologie zainvestovat a využít tak její výhody skutečně naplno.

Mobilní dřevostavba – levné a zároveň komfortní bydlení ve vlastním

Možnost přestěhování – v současnosti vyráběné mobilní dřevostavby nejsou obytné maringotky na podvozku s pneumatikami. Přesto je lze docela pohodlně a bezpečně převézt z místa na místo. Podmínkou je pouze zajištění vhodného vozidla (např. po dohodě s firmou, která vám dům zajistí) a usnadnění přístupu pro naložení na tažnou soupravu. Je tedy teoreticky možné změnit své působiště, rozhodnete-li se bydlet namísto v podhůří Jeseníků třeba na Třeboňsku.

květnatá louka

Rychlá výstavba – jestliže se rozhodnete realizovat tento způsob bydlení v levném mobilním domě, od původní myšlenky k nastěhování uplyne jen několik týdnů nebo měsíců. Domy se zhotovují ve výrobních halách celoročně a nejste odkázáni jen na sezonní práce, které mnohdy provází výstavbu klasických rodinných domů podsklepených, nebo vystavěných na základové desce.

kvetoucí tulipány

Nižší pořizovací i provozní náklady – zateplená mobilní dřevostavba pro celoroční bydlení vás vyjde mnohdy levněji, než byty o stejné obytné ploše ve větším městě. A navíc máte mnohem širší pole působnosti, co se týče možností úspory nákladů na bydlení. Můžete topit v krbových kamnech, nemusíte být závislí na zemním plynu, vodu lze zajistit z vlastního vrtu. Mnohdy postačí jen přípojka elektřiny.

Dostatek soukromí – bydlení na sídlišti má své výhody, jako například blízkost kulturního vyžití, obchodů a městského centra, ale trendem současné doby je zajištění soukromí na vlastním pozemku a ve vlastním domě. Podaří-li se vám zajistit ideální pozemek v místě, které vám vyhovuje, máte po starostech. Trávit volné chvíle na terase a na zahradě, s pěkným výhledem, v blízkosti lesa nebo travnaté louky je mnohdy k nezaplacení. A nakonec zjistíte, že k životu není třeba žádný honosný dvoupatrový palác, a že můžete pohodlně žít na 45 čtverečních metrech a k tomu využít pergoly, nebo prostorné terasy.

Chytrý domov, lepší domov

Poslední desetiletí je období čtvrté průmyslové revoluce, zvyšující se automatizace a programovatelných robotů. Všechny popsané trendy okrajově zasahují i do elektroniky a domácností. Ač je často méně více a domácnost, která je „přechytřená“, může být ještě více stresující, určité využití takzvaných „smart technologies“ život jednoznačně usnadní. Co máme dnes k dispozici?
technologie domku

· Chytré vysavače

Nízký válec, který si sám jezdí po bytu, trochu připomíná nějakou želvičku – to je chytrý vysavač. Vydařené modely se umí sami odjet nabíjet, když jim dochází šťáva, dovedou přejet práh a poznají, kde už byli a kam mají jít dále. Pokud máte domácí mazlíčky či děti a doma plno vlasů a chlupů, ušetří vám hodně nervů.

· Vysavač a mop – dva v jednom

Poslední dobou se na trhu objevují hybridi, kteří napařují a čistí podlahu a zároveň jsou schopni vysát nečistoty, pokud to je třeba. Podobná zařízení navíc bývají bezdrátová, díky čemuž nemusíte řešit otravné dráty. Jedná se o výrazné zrychlení oproti hadru s kyblíkem.
ovládání domu mobilem

· Chytré osvětlení

Fotobuňky máme a známe už dlouho, ale ne z domácího prostředí. Nyní se rozmáhají chytré žárovky, ovládané například z mobilu . Pokud si rádi zalenošíte, jsou ideální pro vás.

· Bezdrátové vypínače

Je to tak, dnes už není třeba prokopávat omítku, pokud vypínač není tam, kde byste si přáli. Pomocí radiového signálu vysílaného z vypínače přilepeného na vašem vysněném místě lze ovládat osvětlení úplně stejně, jako klasickým vypínačem. Často umožňuje i změnu intenzity světla a podobně.

· Rýžovary, kávovary, multivařiče

Celá kategorie kuchyňských potřeb se vyvíjí. Můžete si nastavit, kdy se vám začne péct chleba tak, aby na vás čekal čerstvý ke snídani. Není už ani problém vařit, péct, smažit či fritovat v jedné nádobě. Ostatně v Číně, kde jsou malé byty, je takových vařičů plný trh. V malém bytečku tak snadno ušetříte prostor.

Kuchyně Dušek

Pokud byste chtěli novou kuchyň, tak neváhejte a udělejte ten první krok, který vám zaručí, že se tomu tak stane, protože pokud nebudete nic řešit, tak je jasné, že tomu tak nikdy nebude, to je jasné, to byste si měli opravdu uvědomit.

jídelní nábytek

Všechno bude skvělé, pokud se rozhodněte ještě dneska a vyberte si právě nás, zavoláte nám a my přijedeme k vám domů a změříme si všechno, poslechneme si vaši představu, doporučíme vám, co by bylo dobré, kdybyste do kuchyně zařadili, protože naše zkušenosti umožňují radit na základě praktického hlediska a podobně, takže se nebojte, že bychom vám nedokázali poradit nebo že bychom vám neporadili správně, tohle se vám s námi nestane, tak se nebojte a rozhodněte se hned. Tohle všechno bude skvělé a bude to opravdu luxusní, takže se nebojte a udělejte ten nejdůležitější krok. Kuchyně Dušek
jsou opravdu skvělé a luxusní, takže nemusíte mít vůbec strach, že bychom něco nezvládli, protože pro nás je všechno výzva. Dokážeme si snadno poradit se vším, tak se nebojte a udělejte to opravdu rychle.

masivní židle

Luxusní ceny

Naše ceny jsou opravdu luxusní. Kvalita je vysoká, takže na tohle se také můžete spolehnout. Pokud stále ještě váháte, tak se podívejte do naší fotogalerie, kde najdete všechny fotografie našich prací, které jsme udělali a vytvořili společnými silami. Uvidíte, co všechno zvládneme. Vyberte si, jestli budete chtít spíše něco modernějšího ve vysokém lesku, barevného nebo půjdete spíše do něčeho usedlejšího nebo třeba i rustikálního. Je to jenom na vás, jaké jsou vaše představy, tak se podívejte na naše stránky, na kterých si všechno snadno vyberete. Budete spokojení ve všech směrech, tak se nebojte a udělejte ten první krok a budete spokojení. Přesvědčte se na vlastní oči a rozhodněte se pro naši firmu, nebudete litovat.