Kopřiva dvoudomá je bylinkou, kterou najdete opravdu témě všude. Většina lidí ji považuje za obtěžující plevel, který chtějí ze své zahrádky nebo okolí svého bydlení co nejdříve odstranit. Už jenom proto, že kontakt kůže s kopřivou bývá pro člověka bolestivý. Ale kopřiva je přitom skvělou rostlinou, které bychom určitě měli věnovat pozornost. Najdeme ji nejenom v Evropě, ale také v Asii a Severní Americe. Je nenáročná na podmínky, takže ji klidně můžete pěstovat i na své zahradě. Její růst je velmi rychlý a rychle se také rozšiřuje. Kopřiva se užívala v lékařství již 3000 let před naším letopočtem, a v přírodní medicíně ji najdeme do dnes. Kromě lékařství se s oblibou používala i jako textilie, na výrobu lan a podobně.

kopřivy

Kromě tohoto využití kopřivu můžeme také konzumovat. Má malý obsah kalorií vysoký obsah vitamínů, minerálů a vlákniny. S oblibou se přidává například do salátů, nebo z ní můžete vytvořit úžasnou přílohu. Velmi oblíbený je také kopřivový čaj. Kopřiva má skvělé detoxikační vlastnosti. Dokáže odvodnit vaše tělo, a proto je oblíbená třeba u těch, kteří se snaží zhubnout. Pravidelná konzumace kopřivy, třeba v podobě čaje bude mít za následek, že z vašeho těla odejde všechna přebytečná voda. Kopřiva má také vliv na vaše vlasy, nehty a kůži. Díky vysokému obsahu vitamínů podporuje regeneraci těchto částí těla a také jejich růst, takže je vhodná třeba pro ty, kteří chtějí posílit růst svých vlasů nebo dosáhnout zdravějších nehtů.

kopřivový list

Pro muže je zase kopřiva ceněná v oblasti zdravé prostaty. Spoustu mužů trpí na zvětšenou prostatu, která jim poté způsobuje obtíže s močením. S tím vám pomůže opět kopřiva. Pomoci vám kopřiva může také ve chvíli, kdy cítíte nadměrnou únavu a vyčerpání. Ve spojitosti například s jinými bylinkami, které jsou určené pro povzbuzení, představuje skutečnou energetickou bombu.