Hypotéka na pozemek Nebankovnihypoteka je možná, ale taky má své podmínky. Tak například je jasné, že pokud chcete hypotéku na pozemek, tak musíte být řádně zaměstnaní a nesmíte být zadlužení. Víte, myslím, že žádná banka by jen tak nepůjčila někomu, kdo je zadlužený až po uši a žádal by další půjčku či hypotéku. Nebo jak byste reagovali vy? Představte si, že je jen na vás, komu dáte hypotéku na pozemek. A nyní si představte, že za vámi přijde člověk, který nutně potřebuje hypotéku na pozemek. Vy se na něj usmějete a ihned ho samozřejmě začnete lustrovat, jak na tom je. A pak to uvidíte.

Na pozemku můžete mít i střelnici.

Onen dotyčný člověk je zadlužený, dejme tomu, na tři sta tisíc! Jak byste na to reagovali? Možná, byste mu vyhověli. Jenže pak si ještě k tomu přidejte, že je nezaměstnaný nebo je v insolvenci. Půjčili byste mu i tak? Myslím, že většina lidí by nikomu takovému nepůjčila A víte proč? Člověk, který by půjčil by pak neměl jistotu, že se mu peníze vrátí. Například kdybych to měla vzít za sebe, tak já bych nikomu velkou částku nepůjčila, ani kdybych na to měla a půjčené peníze by mi nechyběly. Ale tady jde hlavně o princip. Nikomu by se nelíbilo, kdyby byl finančně využívaný. No mě teda rozhodně ne! Ale na druhou stranu chápu, že mnoho lidí touží po vlastním bydlení nebo alespoň vlastní zahradě.

Pozemky jsou docela drahé.

A tady právě přichází na řadu hypotéka na pozemek. Musím říct, že jsem se s tímto termínem moc nesetkala, tudíž se mi to zdá zajímavé. Ale na druhou stranu je to zase výhodné. Hypotéku na pozemek může využít opravdu každý, kdo na to má. Když víte, že budete poctivě a pravidelně splácet, tak nevidím problém, abyste si hypotéku na pozemek vzali. Já taky nad tím uvažuji, protože bych si chtěla koupit malou zahrádku a pěstovat si tam zeleninu. Myslím, že v dnešní době se vyplatí si pěstovat vlastní ovoce a zeleninu, když je všechno drahé. A navíc vlastní zahrádka je taky výhodná v tom, že v létě máte pak kam jít.