se et=UTF-8″> Celou noc se budíte a ráno se probouzíte unavení a bez energie? Možná za to může právě prostředí ložnice, které na vás působí negativně. Pojďme se společně podívat na to, jak ložnici proměnit v oázu klidu a pohody, kde bude radost probouzet se. Ranní relax

Ložnice by v první řadě měla být místnost, kam chodíme relaxovat a nabírat ztracené síly po dlouhém dni v zaměstnání. Jenže jakoby se vám to stále nedařilo, za vinou může být krom nahromaděného stresu i špatně zvolené interiér. Jak tedy přetvořit nevzhlednou ložnici v místo, kde bude radost relaxovat, usínat i probouzet se.

  • Začínáme u kvalitní postele a matrace

Pokud se po ránu cítíme stále unavení, na vině bude s největší pravděpodobností špatně zvolená matrace. Matrace je přitom jedna z věcí, na které se opravdu nevyplatí šetřit. Kvalitně zvolená matrace nám vydrží dlouhá léta a krom pohodlného spánku nám zajistí i zdravá záda a bederní páteř. Ideální variantou jsou matrace z paměťové pěny, které se maximálně přizpůsobí tvaru těla a dopřeje mu maximální oporu.

Další na řadě bude postel. Pokud chcete zainvestovat do kvality, volte postel z masivu. Ta vám vydrží beze změny i několik let a nabízí největší komfort, který si můžete do ložnice pořídit. Počítejte ovšem z vyšší pořizovací cenou, ale v tomto případě se jedná o investici na celý život.Útulné prostředí

  • Tlumené barvy

Barvy volte v chladivých tónech, které navozují pocit uvolnění. Vzory nebo pestrou barevnou škálu přenechte raději jiným místnostem. S vybavením to nepřehánějte, vestavěná šatní skříň u9601, noční stolečky, případně kosmetický stolek a máte hotovo. Zkuste se vyhnout jakékoliv elektronice v ložnici. Pokud jí v ložnici přeci jenom vyžadujete, vypínejte jí alespoň hodinu před spaním.

  • Provoňte vzduch

Uklidňujícím dojmem působí některé druhy vůní. Právě ložnice je tak ideálním místem pro aromalampy nebo vonné svíčky, které dokáží během chvilky provonět celou místnost příjemnou a podmanivou vůní.