Čas zahájit sezónu neomezeného koupání (díky vašemu vlastnímu bazénu) je v plném proudu, a tak vám nezbývá nic jiného než postarat se o to, aby byl připravený odolat nejen špinavé vodě, ale i nepříznivému počasí.
Každý, kdo se může pochlubit tím, že je pánem svého bazénu a času, který stráví nad potěšením z koupání, se však musí postarat o to, aby mu nic nechybělo a byl připravený na všechno – s čím musí přirozeně bojovat.

kapka

Správné příslušenství je základ úspěšného cachtání

Díky volbě příslušenství k bazénu, si můžete být jistí, že prodloužíte nejen životnost tohoto báječného pomocníka, který vás v létě osvěží, ale i docílíte toho, že vaše voda zůstane delší dobu v bezkonkurenčním stavu. Kromě chemie, na kterou nikdy nezapomínejte, potřebují všechny bazény i tak chytrou pomůcku, jakou jsou bazénové krycí plachty.
A přesvědčit se o tom můžete ihned, jakmile si jednu pořídíte.
Díky ochranné plachtě, která vám zakryje celý váš bazén, značně vylepšíte stav vaší vody. Zamezíte přísunu přímého slunečního záření na vodní hladinu, díky čemu se výrazně zmenší nebo zcela vytratí tvorba nežádoucích řas a mikroorganismů, které při otevřeném bazénu vznikají poměrně často. Výhodou takové plachty je rovněž to, že zabráníte tomu, aby vám do vaší nádrže napadaly různé nečistoty v podobě listí, jehličí, květů nebo odpudivého a bodavého hmyzu.
Současně není na škodu vědět, že v době, kdy váš bazén nebudete plně využívat nebo se nacházet třeba na dovolené, ho můžete jednoduše zakrýt a mít jistotu, že když se vrátíte, bude pořád v perfektním stavu.

bazénová folie

Odolá počasí i mechanické námaze

Záruka v podobě kvality materiálu, která odolá všem povětrnostním podmínkám a taktéž i mrazu (v případě, že zakryjete váš bazén na zimu), by vás měla přesvědčit o tom, že krycí plachta musí být součástí vašeho příslušenství. Je nepromokavá a dostatečně pevná na to, aby se jen tak neznehodnotila, a to ani díky tomu, že na nic něco volně padne.
A co je dobré vědět – manipulace s ní je jednoduchá. Zachytíte si ji okolo bazénu lanem, které vám ji napne a nepropustí nic dovnitř.