Dovolená s vypůjčenou dodávkou je lákavá představa mnohých z nás, a kdo ještě nic podobného nevyzkoušel, má možnost využít služeb některé z půjčoven.

Proč se vydat na dovolenou v jednom větším voze

Nákladový (obytný) prostor – jednou z podstatných výhod je možnost brát s sebou na cesty vybavení, které se vám jednoduše do osobáku“ nevejde, ani tehdy, zapřáhnete-li za tažné zařízení přívěsný vozík. Vozidla z půjčovny dodávek Praha 4 https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha jsou taktéž vybavena tažným zařízením, a tak není problém pronajmout si i přívěs, případně obytný karavan. Nákladový prostor zaplníte bicykly, čtyřkolkou, koloběžkami, nafukovacími rafty, horolezeckými náčiním a mnoha dalšími sportovními potřebami. Takto lze vycestovat i s dětmi v rámci více rodin a vézt s sebou potřebné vybavení pro ubytování v hotelích, penzionech i kempech.

hrad Karlštejn

Kempování – obecně je kempování výhodnější vždy, když jste pohromadě, máte méně starostí s parkováním, na nikoho po cestě nečekáte a užíváte si společný program. Zásadní je ovšem shodnout se na společném postupu a naplánovat více variant i pro případ nepříznivého počasí.

jízda po silnici

Ušetříte – v současné době vrcholí bytová krize a mnoho mladých lidí nedosáhne na vlastní bydlení, a pokud ano, musí se výrazně zadlužit. Bydlení ve vlastním bytě, nebo třeba i v nízkonákladové dřevostavbě, je pro mnohé z nás větší prioritou, než pořízení vlastního vozu. Nová auta jsou drahá a ojetá zas vyžadují řadu investic, navíc musíte platit povinné ručení, případně dálniční známky a pravidelné výdaje na servisní prohlídky a běžné zásahy, jako jsou výměna pneu, provozní kapaliny atd. Mnoha mladým lidem se stále vyplácí oželet vlastní vůz, cestovat hromadnou dopravou a na dovolenou si vypůjčit dodávku. Pokud s ní cestuje více lidí, náklady se rozpočítají na počet osob a vychází mnohem levněji, než vydat se na cesty vlastním autem.