Obliba koberců vzrůstá

Ti z vás dříve narození si možná vybaví dobu konce 90. let, kdy trh s metrážovými koberci začal stagnovat kvůli expanzi plovoucích podlah, vinylu a dlažby, ale dnes se situace obrací, neboť si lidé uvědomují výhody měkkého a teplého povrchu, po němž se mohou pohodlně promenádovat bosými chodidly a vnímat na jejich citlivých receptorech tu neskutečnou pohodu.

kočka na koberci

Nepodceňujte mokré čištění

Koberec je tkanina, je to v podstatě druh textilie, kterou sice nemáme na sobě v podobě oděvu, ale leží na zemi. Zásadní rozdíl mezi svetrem, kalhotami, tričkem a kobercem není žádný, vždy se jedná o textilní vlákna, syntetická či přírodní anebo jejich směsi, a co uděláte, když nosíte delší dobu takový oděv? Odložíte jej do nádoby se špinavým prádlem a poté podrobíte procesu praní v pračce nebo v ruce. Asi by vás nenapadlo sundat košili a vysát z ní pochytaný prach při jejím nošení klasickým vysavačem a obléknout si ji s vědomím, že je zas čistá.

obývací pokoj

Koberec sice tolik nezatěžujeme naším potem, ale to je relativní pojem. Usedají na něj prachové částice, které se mísí s šupinkami odumřelé kůže a s tělesným tukem a i když jej pravidelně vysáváme, část nečistot tu zůstane a pak je nutné je odstranit podobně, jako je tomu u těch triček a košil.

Vsaďte na Rotovac

Mokré čištění koberců Praha je známo již dlouhou dobu, ale ne každý způsob si s nečistotou důkladně poradí. Vtip je totiž v tom, že koberec leží na zemi a není možné jej tak dokonale vyprat, jako prádlo v otočném bubnu pračky. Systém Rotovac prací cyklus do jisté míry napodobuje, po povrchu koberce se pohybuje rotační hlavice s kartáči, které všechna vlákna šetrně promísí s čisticím roztokem a následně jsou odsávány do sběrného koše. Rotovac je patentovaný objev, který svou velmi vysokou účinností slaví úspěch v domácnostech i kancelářích v mnoha zemích světa.