Vzpomínám si, jak můj syn jednoho dne za mnou přišel a řekl mi, že by chtěl mít na zahradě dětské hřiště. Abych se přiznala, tak jsem absolutně nevěděla, kde syn na to přišel, protože my jsme se synem stále měli za to, že dětské hřiště je vždycky veřejné a je to někde v parku anebo na městě a nebo někde v přírodě. Takže vůbec nechápu, jak na to můj syn přišel, že někdo může mít doma dětské hřiště. A sice ano, už jsem taky nad tím přemýšlela, ale když jsem zjistila, kolik dětská hřiště stojí, tak se mi protočily panenky a řekla jsem si, že takhle přece drahé dětské hřiště na zahradě mít nemůžu.

Děti mají rády hřiště.

Jenomže jsem si řekla, že tohle ještě proberu se svým přítelem. A přítel byl pro. Já jsem byla ještě proti, protože ještě máme rozestavěný dům, takže jsme opravdu neměli peněz nazbyt. Nakonec jsme se podívali na webové stránky detskahriste.cz, kde jsou různé druhy dětských hřišť a podobně. Nakonec jsme tedy vybrali opravdu levné dětské hřiště, za které jsme byli s přítelem rádi. Protože když jsme potom viděli ta dětská očička, jak se radují, že mají krásné dětské hřiště na zahradě, které je jenom pro ně, tak ta investice se do dětského hřiště vyplatila. A pokud i vy váháte a přemýšlíte, jestli pořídíte taky dětské hřiště vašim dětem na zahradu, tak neváhejte, protože vaše děti budou opravdu nadšené.

Děti potřebují pohyb.

A taky je skvělé, že děti budou raději trávit čas venku na hřišti, než aby seděly doma u počítače anebo seděly stále u mobilu. Uvidíte, že se vám dětské hřiště vyplatí a vy budete spokojení, že jste ho nakonec pořídili. Mnoho dětí si přeje mít na zahradě vlastní dětské hřiště, tak záleží na rodičích. A navíc taky dětské hřiště je pro děti skvělé v tom, že mají pohyb. A sami dáme ruku na srdce, že v dnešním světě je pohyb dětí opravdu nedostatečný. A já sama to vidím okolo sebe, kdy jen děti sedí doma třeba u televize a je to smutné.