To, že naše pleť stárne, je zcela přirozené. Nejspíš neexistuje nic, co by zabránilo tomu, aby vaše pleť vypadala po padesátce jinak, než tomu bylo třeba ve 20. Existují ovšem různé produkty, procedury a podobně, které mohou proces stárnutí vaší pleti výrazně zpomalit. Rovněž byste neměli zapomínat na prevenci, která je v tomto směru také velice důležitá. Pojďme se podívat na tipy, které pomohou k tomu, aby vaše pleť zůstala déle mladší.

Kouření

Účinnou prevencí proti tomu, aby vaše pleť dřívěji zestárla, je určitě to, že nebudete kouřit. Nehledě na to, že cigarety škodí vašemu zdraví po všech stránkách, služky, které jsou v nich obsažené, způsobují předčasné stárnutí vaší pleti. Kuřáci mívají vrásky daleko dříve než lidé, kteří nekouří.

cigarety

Kolagen

kolagen je bílkovina, která se nachází v našem těle a teďko najdeme ji na různých místech v, nejčastěji ovšem můžeme najít v naší pleti. Kolagen způsobuje, že je naše kůže je více elastická, a působí tak mladším dojmem. Jelikož jste v průběhu let kolagen z naší pleti vytrácí, proto, aby zůstala vaše pleť dlouho mladistvá, uděláte nejlépe, pokud začnete užívat kolagen jako doplněk stravy, například hydrolyzovaný kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen.

Retinol

Co to vlastně retinol je? Retinol je derivátem vitaminu A, a v kosmetice je velmi ceněný pro svoje vlastnosti a účinky. Pravidelné používání retinolu, vede ke zpomalení procesu stárnutí pleti, možnému zmírnění některých již vzniklých vrásek, prevence proti vzniku novým a také vám dokáže pomoci s problémy které máte s akné.

sérum

Sluneční záření

Pokud se budete příliš vystavovat slunečnímu záření bez jakékoliv ochrany, zaděláváte si na pořádné problémy. UV záření je jednou z nejhlavnějších příčin stárnutí pleti. UV záření ničí naše kožní buňky a nemůže nemusíte to odnést jen tím, že budete mít více vrásek. Mohou u vás nastat i takové problémy, jako rakovina kůže. Proto se každý den chraňte ochranným krémem s SPF.