Dorty si dopřáváme k nejrůznějším příležitostem. Většinou se jedná o nějakou slavnostní událost, třeba narozeniny. Ale nejeden z nás si dort dopřeje i během roku jen tak, jako formu dezertu. Dortů existuje celá řada. Pečou se po celém světě, různé druhy, různé příchutě. My se podíváme na několik dortů, které jsou celosvětově nejoblíbenější a nejpopulárnější.

Čokoládový dort

Kdo by nemiloval čokoládu? Patří neodmyslitelně k velké spoustě dezertů. Proto není divu, že tradiční čokoládový dort je jeden z nejpopulárnějších na celém světě. Původem pochází z Evropy a skládá se z mouky, cukru, vajec, mléka, vanilky a někteří přidávají i trochu kávy k zdůraznění chuti čokolády. Jako čokoládová složka se přidává hořká čokoláda a kakao. Obvykle se tento dort prokládá čokoládovým krémem a také ovocem, které zmírňuje sytost čokolády.

čokoládový dort

Cheesecake

Tento dort má původ ve starověkém Řecku, ale v podobě, v jaké ho známe dnes, vznikl v New Yorku v 19 století. Skládá se ze smetanového sýra, smetany, cukru, vajec a vanilky. Tato směs se rozprostře na vrstvu drcených sušenek spojených s máslem. Obdoba krému může být samozřejmě různá.

cheescake

Red velvet cake

Red velvet, neboli „červený samet“, je čokoládovo vanilkový dort, který vyniká svým červeným piškotem. O tuto barvu se stará zabarvení pomocí červené řepy. Dort samotný je lehký, nadýchaný a vynikající. Jako krém můžete použít tradiční, máslový nebo odlehčený z tvarohu a šlehačky.

Mrkvový dort

Tento dort si získá i zapřisáhlé odpůrce zeleniny. Mrkvový dort je totiž jedinečnou lahůdkou. Je vláčný, lehký a s dokonalou texturou. Těsto obsahuje mrkev, mouku, vejce, olej a koření, jako je třeba skořice. Doplnit ho můžete i ořechy, rozinkami nebo kokosem. Na mrkvový dort je nejvhodnější tvarohová poleva.

Pokud si chcete vychutnat vynikající dort, zajděte si do nějakého dobrého podniku, o kterém je známo, že má v nabídce ty nejlepší druhy dortů. Nabídka luxusních dortů Hradec Králové v kavárně a cukrárně Pink Roses vás určitě nadchne.