Mnoha dětem velmi známá a oblíbená Mašinka Tomáš může za nimi přijeti do jejich pokojíčků. A to například v podobě dřevěných mašinek z oblíbeného seriálu. Děti si tak mohou hrát nejenom s Mašinkou Tomášem, ale i s dalšími mašinkami, se kterými se v seriálu mohou potkat.

Mašinka Tomáš na hraní

Děti mají možnost s kolejí, které se dají k vláčkům dokoupit, postavit vlastní vláčkový svět, ve kterém hlavní hrdinové budou zažívat příběhy, které si děti sami vymyslí. Jde tak o velmi kreativní hru, při které se rozvíjí fantazie, ale i jemná motorika a logické myšlení. Můžete také dokoupit další doplňky k vláčkodráze a děti si podle své fantazie mohou zcela vytvořit svůj vysněný svět pro své mašinky.

Děti mají ovšem možnost se setkat se svými hrdiny i jinak. Díky velké oblíbenosti seriálu po celém světě i u nás se vyrábí spousty předmětů i s potiskem lokomotivy Tomáše. Mašinku tak děti mohou nosit na tričku, mikině, kšiltovce, šále, botách, čepici, plavkách i trenýrkách. Dále ji děti mohou mít na psacích potřebách, batohu, ale i na polštáři či povlečení.

Tomáš a jeho kamarádi

Děti milují, když moou své oblíbené hrdiny mít na něčem, co mají rádi. Takže jim udělá radost nejenom hračka, ale také další předměty. A s Mašinkou Tomášem se mohou setkat i při učení. Tomáš má i svůj časopis, knížky a omalovánky. Děti se tak s Mašinkami seznámí s barvami, čísly, procvičují si počítání i jemnou motoriku při obrejlování či vybarvování. Plní úkoly i hádanky, hledají rozdíly či si mohou s rodiči přečíst nějaký příběh, který se většinou odehrál i v seriálu. Také je pro ně připravené nějaké vyrábění. Tak si procvičí i lepení a vystřihování. V časopise se děti setkávají i s novými mašinkami, které se objevují v seriálu. Takže pokud se nějakému předškolákovi moc nechce pracovat nad obyčejnými sešity, tak můžete vyzkoušet tyto vzdělávací sešity právě s Mašinkou Tomášem a jeho kamarády.