Neřiďte se při výběru trekové obuvi vaší obvyklou velikostí boty.

Pokud jste zvyklí při používání běžné obuvi na velikost třicet devět, utrekové obuvi byste měli volit větší velikost, a to proto, že při dlouhodobé chůzi nohy mohou otéci. A také proto, že na trek se vydáváte jinak ustrojeni. Do boty vsunete nohu opečovanou hrubší trekovou ponožkou nebo podkolenkou, které dostatečně sají pot. Těsné boty bývají nepříjemnou vzpomínkou na dlouhou výpravu po horách. Tomu se správným výběrem velikosti boty určitě vyhněte!

horolezecká stezka pro trek

Takže pravidlem číslo jedna je zvolit skutečně správnou velikost boty. Klidně si v obchodě vyzkoušejte více párů a nepospíchejte! Vaše nohy se musejí cítit v botě jako v pokojíčku, prostě vám musejí padnout. Jestliže máte sebemenší pochybnosti, od koupě odstupte.

Anebo máte další možnost výběru trekové obuvi, kdy nemusíte ani vystrčit nos ven a v klidu a teple domova si vyberete boty dle našich rad s tím, že je budete volit o něco větší, než je délka vašeho chodidla. A neobávejte se toho, že vám bota nesedne. Pokud by se tak stalo, máte u nás záruku při první výměně na e-shopu – zdarma!

A vybírat můžete ze skutečně široké nabídky! Máme pro vás připravenou jak letní, tak i zimní obuv. Jak dámské, tak i pánské trekové boty.

Toužíte po trekovkách z Gore-texu nebo Vibramuči jiného spešl materiálu, jenž je tuze odolný proti větrnému a deštivému počasí? Pak jste tu správně.

turistická treková obuv

Jestliže jsou trekové boty obvyklou součástí vašeho šatníku, nabízíme vám nové vzory za skvělé ceny. Je třeba i trekovky obměňovat. I když jsou kvalitní, nejsou bohužel s celoživotní zárukou. A čím více budete používat kvalitní boty, tím více budete s jejich využitím spokojeni.

Správná výbava do hor a horských masivů je základem úspěšné túry, protože se vám bude dobře šlapat, nebudete mít žádné otlaky, putujete v suchu a teple a vaše nohy a tím pádem i duše si při úspěšném treku libuje.