Důležitost měření pH vody v bazénu

Důležitost měření pH vody v bazénu

Ať už vlastníte malý nebo i větší zahradní bazén, musíte pravidelně kontrolovat pH hodnoty vody v bazénu. Pro správné fungování bazénové chemie je vhodné udržovat v bazénu optimální pH. Hodnoty pH by se ideálně měly pohybovat od 6,5 do 7,6. Kontrolu hodnot pH provádějte každých 14 dní, v případě, že se v bazénu koupete velmi často, anebo se v něm koupe větší množství lidí, kontrolujte správnost pH klidně každý týden. S vyšším užíváním bazénu se totiž voda v něm rychleji kazí, a proto kontrolu provádějte častěji.

bazén

Kontrola je jednoduchá, nezabere mnoho času a téměř ihned se dozvíte výsledky. Při optimálních hodnotách nemusíte nic řešit a směle můžete bazén používat i nadále bez jakýchkoliv úprav. Pokud naměříte hodnoty nízké, musíte zasáhnout. V bazénu jsou totiž optimální podmínky pro množení řas a bakterií a voda se rychle začne kazit. Jestliže jsou hodnoty vysoké, opět pH vody upravte. Vyšší pH bazénové vody není tolik nebezpečná, ale způsobuje nevzhledný zákal, který se vytváří vysrážením vápníku. Hodnoty pH se regulují speciálními přípravky na úpravu pH bazénové vody, které seženete v kapalné nebo granulové formě. Většinou se používají jednoduché obchodní názvy jako pH mínus a pH plus.

dítě v bazénu

PH v bazénu se měří speciálními pH testery. Oblíbené jsou kapkové testery, které jsou přesné a rychlé a zjistíte s nimi i hodnoty koncentrace chloru, bromu nebo aktivního kyslíku. Pak tu jsou testery proužkové, které slouží ke snadnému orientačnímu měření pH vody. I s proužkovými testery změříte kromě pH i další výše zmíněné parametry. V neposlední řadě můžete hodnotu pH změřit tabletovými testery. Ty jsou vhodné pro bazény, kde se používá bazénová chemie na bázi chlornanu sodného. Jestliže používáte chlorové tablety pro čištění bazénu, použijte ke zjištění hodnoty pH kapkové testery.

Jak často bychom měli uveřejňovat na svých webových stránkách aktuality

Jak často bychom měli uveřejňovat na svých webových stránkách aktuality

Jedním z problémů, se kterým se mnohé internetové stránky potýkají, je odliv pravidelných návštěvníků. Zčásti za to mohou sociální sítě, které jsou mnohem interaktivnější a kde je možné komunikovat prakticky přímo s kýmkoliv. Ovšem vinu nelze u velké části z nich svalovat pouze na Facebook. Velkou roli v tom, jak dobře si náš web povede, je i jeho pravidelná aktualizace, především pak uveřejňování nových článků. A je to pochopitelné, koneckonců lidé si chtějí prakticky při každé návštěvě přečíst něco nového. To ale není tak jednoduché. Problém totiž není jen kvantita příspěvků, ale také jejich kvalita. I když budeme přidávat aktuality https://www.sunus.cz/articles například každý den, pokud budou o ničem, pak můžeme počítat s odlivem pravidelných návštěvníků. Cílem je zkrátka je zaujmout, a to není tak snadné.

logo Facebooku

Tou hlavní potíží je to, že například na začátku máme dobré nápady a hodně o čem psát, a tak dobré články přibývají velkou rychlostí. S postupem času se ale vytratí nadšení, téma se vyčerpá a my budeme přidávat novinky stále řidčeji a řidčeji, až nakonec svůj web opustíme nadobro. To vše je lehce pochopitelné, ale jak je tomu u firem? I ty se chtějí na internetu prosadit prostřednictvím svých internetových stránek. To je koneckonců důvod, proč existuje velké množství návodů, jak má takový firemní web vypadat.

možnost rozvržení internetové stránky

Bohužel, i když budeme onen postup dodržovat, je dnes tolik firem, že prakticky není v lidských silách jejich weby pravidelně navštěvovat, a to i když vybereme jen ty skutečně kvalitní. Proto se musí zvlášť snažit, aby přitáhly naši pozornost. Tu nejčastěji upoutají nejrůznější slevové akce, zvláště pokud oznámíme, že jediný způsob, jak mít na onu slevu nárok, je přes web. To však vede pouze ke krátkodobému zvýšení návštěvnosti, která se následně vrátí na předešlou hodnotu. Není to tedy jednoduché, avšak jedná se v podstatě o jediný způsob, jak v dnešním internetovém prostředí přežít. Je totiž potřeba si přiznat, že sociální sítě běžné weby jednoznačně převálcovaly.

Jak na testosteron

Jak na testosteron

Obnova testosteronu http://www.erectmax.cz/blog/zvyseni-hladiny-testosteronu/ je možná, pokud se domluvíte s vlastním lékařem. Sice jsou různé způsoby, jak testosteron doplnit, ale je opravdu lepší, když se poradíte s lékárníkem nebo lékařem. Jedná se o vaše zdraví a myslím, že je hodně důležité, a proto by si ho měl každý šetřit a chránit si ho. Vždyť je hodně případů, kdy je člověku z léků špatně. Znám pár takových případů. Můj bratr bral dlouhodobě léky na ředění krve, nevím, co mu to způsobuje, ale musí je brát. Jenže pak do toho začal posilovat a cvičit. Bratr chtěl shodit dvacet kilo nadváhy a moc se snažil.

Sexuální problémy se muži snaží skrývat

Do posilovny chodil pravidelně, a to čtyřikrát týdně a byl z toho nadšený. Kila šla hodně rychle dolů, protože měl k tomu ještě velmi vhodný a vyvážený jídelníček. Byla jsem ráda i za něj, jakou měl z toho radost. Jenže pak mu to ani nestačilo a začal se ohlížet po výživových doplňcích. Koupil si ověřený sportovní doplněk ve formě sypkého prášku, který se ředil vodou. První týdny užívání byly v pohodě, jenže pak mu bylo z toho hodně špatně, že se mu těžko i dýchalo. Nevěnoval tomu moc velkou pozornost, bral to tak, že je asi moc unavený, a tak si dal týden od posilovny pauzu. Jenže výživové doplňky bral stále, stejně tak léky na ředění krve.

Muž, žena a motorka jde k sobě

Ale vůbec se mu neulevilo, ba spíše naopak. Zašel tedy k lékaři. Tam po pár dnech vyšetření mu lékař na to přišel, zjistil příčinu. Bratr neměl vůbec kombinovat nějaké sportovní výživové doplňky s léky na ředění krve. Bratr tedy musel doplňky přestat jíst a soustředit se jen na své zdraví a vlastní sílu. Nakonec to ale odpadlo tak, že se bratr s tím smířil a cvičí jen sám se sebou, žádné doplňky nemá a nechce. Tady je právě ten příklad, že než začněte něco brát a užívat, poraďte se se svým lékařem, jestli vám nehrozí nějaká kontraindikace s vašimi léky, mohlo by to mít hrozné následky. Více informací o obnově testosteronu se dozvíte na našem webu.

Podívejte se na silvini rango

Podívejte se na silvini rango

Víte, že i vy se můžete obrátit na kalhoty silvini rango? Pokud ještě dnes zavítáte na jeden online obchod, pak věřte, že zde kalhoty silvini bez problémů najdete. Jistě nebude problém sehnat vaši velikost a to už jen z toho důvodu, že se tyto kalhoty vyrábí hned v několika velikostech.

Jediné, co bude potřeba si rozmyslet, pak je to barva, která by vám nejvíce vyhovovala. Není problém zakoupit kalhoty v barvě tmavě modré, černé nebo dokonce tyrkysové. I vy můžete mít takové oblečení, ve kterém se vám bude sportovat mnohem lépe, než je tomu teď.

sportující žena

Věříme, že každý může mít přesně to, co mu vyhovuje a to i vy. Stačí jen dát šanci tomu, s čímž mají lidé určitou zkušenost a co mnozí využívají pravidelně, jelikož jsou s danými věcmi velice spokojeni.

Pokud byste zavítali na daný online obchod, rozhodně se můžete podívat i po jiných kouscích. Na daném eshopu toho najdete spoustu. Všechny kousky, které zde najdete, jsou určeny zejména pro sport, takže pokud sportujete, pak uděláte rozhodně dobře, pokud zde zavítáte, protože je možné, že zde objevíte něco, v čem by se vám mohlo dobře sportovat.

Mnoho sportovců si neuvědomuje, že je více než důležité, aby měli co možná nejvhodnější oblečení. Bez toho to nepůjde.

sportovní kalhoty

Například pro cyklistiku jsou takové kalhoty silvini vhodné. I vy si dané kalhoty můžete zakoupit a následně je vyzkoušet. Nebojte se toho, že by se dané kalhoty již nedaly vrátit. Rozhodně vrátit půjdou, pokud by vám nevyhovovaly. Můžete si tak díky tomu vybrat kalhoty jiné, které vám daná společnost obratem pošle. Pokud nebudete mít zájem o něco jiného, budou vám vráceny peníze.

Dnes se dá mnoho věcí vyřešit opravdu snadno a to, i když se to nemusí na první pohled zdát. Věříme, že i vy můžete získat něco, co vám bude příjemné a v čem se budete cítit dobře. Neváhejte proto a vsaďte si na něco takového, jako je silvini.

Mašinka Tomáš a jeho kamarádi

Mašinka Tomáš a jeho kamarádi

Mnoha dětem velmi známá a oblíbená Mašinka Tomáš může za nimi přijeti do jejich pokojíčků. A to například v podobě dřevěných mašinek z oblíbeného seriálu. Děti si tak mohou hrát nejenom s Mašinkou Tomášem, ale i s dalšími mašinkami, se kterými se v seriálu mohou potkat.

Mašinka Tomáš na hraní

Děti mají možnost s kolejí, které se dají k vláčkům dokoupit, postavit vlastní vláčkový svět, ve kterém hlavní hrdinové budou zažívat příběhy, které si děti sami vymyslí. Jde tak o velmi kreativní hru, při které se rozvíjí fantazie, ale i jemná motorika a logické myšlení. Můžete také dokoupit další doplňky k vláčkodráze a děti si podle své fantazie mohou zcela vytvořit svůj vysněný svět pro své mašinky.

Děti mají ovšem možnost se setkat se svými hrdiny i jinak. Díky velké oblíbenosti seriálu po celém světě i u nás se vyrábí spousty předmětů i s potiskem lokomotivy Tomáše. Mašinku tak děti mohou nosit na tričku, mikině, kšiltovce, šále, botách, čepici, plavkách i trenýrkách. Dále ji děti mohou mít na psacích potřebách, batohu, ale i na polštáři či povlečení.

Tomáš a jeho kamarádi

Děti milují, když moou své oblíbené hrdiny mít na něčem, co mají rádi. Takže jim udělá radost nejenom hračka, ale také další předměty. A s Mašinkou Tomášem se mohou setkat i při učení. Tomáš má i svůj časopis, knížky a omalovánky. Děti se tak s Mašinkami seznámí s barvami, čísly, procvičují si počítání i jemnou motoriku při obrejlování či vybarvování. Plní úkoly i hádanky, hledají rozdíly či si mohou s rodiči přečíst nějaký příběh, který se většinou odehrál i v seriálu. Také je pro ně připravené nějaké vyrábění. Tak si procvičí i lepení a vystřihování. V časopise se děti setkávají i s novými mašinkami, které se objevují v seriálu. Takže pokud se nějakému předškolákovi moc nechce pracovat nad obyčejnými sešity, tak můžete vyzkoušet tyto vzdělávací sešity právě s Mašinkou Tomášem a jeho kamarády.

Jakou velikost bot zvolit?

Jakou velikost bot zvolit?

Neřiďte se při výběru trekové obuvi vaší obvyklou velikostí boty.

Pokud jste zvyklí při používání běžné obuvi na velikost třicet devět, utrekové obuvi byste měli volit větší velikost, a to proto, že při dlouhodobé chůzi nohy mohou otéci. A také proto, že na trek se vydáváte jinak ustrojeni. Do boty vsunete nohu opečovanou hrubší trekovou ponožkou nebo podkolenkou, které dostatečně sají pot. Těsné boty bývají nepříjemnou vzpomínkou na dlouhou výpravu po horách. Tomu se správným výběrem velikosti boty určitě vyhněte!

horolezecká stezka pro trek

Takže pravidlem číslo jedna je zvolit skutečně správnou velikost boty. Klidně si v obchodě vyzkoušejte více párů a nepospíchejte! Vaše nohy se musejí cítit v botě jako v pokojíčku, prostě vám musejí padnout. Jestliže máte sebemenší pochybnosti, od koupě odstupte.

Anebo máte další možnost výběru trekové obuvi, kdy nemusíte ani vystrčit nos ven a v klidu a teple domova si vyberete boty dle našich rad s tím, že je budete volit o něco větší, než je délka vašeho chodidla. A neobávejte se toho, že vám bota nesedne. Pokud by se tak stalo, máte u nás záruku při první výměně na e-shopu – zdarma!

A vybírat můžete ze skutečně široké nabídky! Máme pro vás připravenou jak letní, tak i zimní obuv. Jak dámské, tak i pánské trekové boty.

Toužíte po trekovkách z Gore-texu nebo Vibramuči jiného spešl materiálu, jenž je tuze odolný proti větrnému a deštivému počasí? Pak jste tu správně.

turistická treková obuv

Jestliže jsou trekové boty obvyklou součástí vašeho šatníku, nabízíme vám nové vzory za skvělé ceny. Je třeba i trekovky obměňovat. I když jsou kvalitní, nejsou bohužel s celoživotní zárukou. A čím více budete používat kvalitní boty, tím více budete s jejich využitím spokojeni.

Správná výbava do hor a horských masivů je základem úspěšné túry, protože se vám bude dobře šlapat, nebudete mít žádné otlaky, putujete v suchu a teple a vaše nohy a tím pádem i duše si při úspěšném treku libuje.

Přírodní materiál na tvoření

Přírodní materiál na tvoření

Vyrábění bylo dříve spíše koníčkem pro děti. Rodiče s dětmi vytvářeli nejrůznější umělecká díla z přírodních materiálů nasbíraných na procházce v lese. Oblíbené byly také věci z domácnosti, které by jinak skončily v odpadkovém koši, jako třeba zbytky látek, papírů, ruličky od toaletního papíru, nebo třeba víčka od PET lahví. Takové tvoření a vyrábění není jen krásně strávený čas rodičů s dětmi, ale také skvěle rozvíjí dětskou kreativitu a jemnou motoriku.

srdce na jutě

Dnes se ale z tvoření a vyrábění stal oblíbený koníček nejen dětí, ale také dospělých. Internet je plný nejrůznějších DIY návodů a nápadů na ručně vyráběné dárky, nebo dekorace. A to je jenom dobře. Takové manuální činnosti jsou totiž skvělou terapií pro naši duši a také nám dávají možnost kreativně a účelně využít materiály z domácnosti, které by jinak už jen těžko hledaly své využití. Některé materiály je ale samozřejmě potřeba dokoupit.

jídlo na jutě

Prima obchod je opravdovým rájem pro všechny tvořilky. Najdete zde neskutečné množství nejrůznějších materiálů, látek, galanterie, doplňků, korálků a dalších potřebných a nutných věcí pro tvoření a kreativitu.

Velmi oblíbeným materiálem je Juta Prima obchod. Jedná se o přírodní materiál, připomínající pytlovinu a má širokou škálu využití. Z juty můžete vytvořit krásné dekorace do domácnosti, ale také může skvěle posloužit na dekorování přírodně a romanticky laděné svatby. V kombinaci s krajkou a květy působí juta nádherně něžným dojmem. Juta ale není jen kus látky. Z juty se také vyrábí provázky, které jsou velmi kvalitní a pevné. Nemusíte je používat jen zavázaní balíků. Skvěle se hodí na pletení dekoračních košíků, nebo oplétání květináčů. Pokud nejste příliš zruční, stačí když obyčejnou sklenici nahoře omotáte jutovým provázkem a máte krásný rustikální svícen nebo vázičku. Dále v Prima obchodě najdete také jutové popruhy, stuhy, prýmky, anebo hotové výrobky jako mašle, kapsy na příbory, třásně nebo pytlíky.

Neváhejte a přijďte k nám potěšit své tvořivé srdíčko.

Jsi chlap? Tak se sebou něco dělej!

Jsi chlap? Tak se sebou něco dělej!

Jste muž a marně se snažíte zhubnout? Co vám v tom vlastně brání? Špatná strava, žádný pohyb nebo se vám jen nechce? S námi to dokážete, protože to víme! Pojďme se trošku vyhecovat! Jsme chlapi a potřebujeme ke svému životu, trochu toho adrenalinu ne? Nejsme jenom nějaké bábovky co doma sedí za pecí, a čekají až zahřmí! Je jedno kolik ti je, protože zhubnout se dá v každé věku. Možností máš opravdu hodně. Můžeš začít chodit do posilovny, a pokud ti vadí, že tam budeš sám, tak si s sebou vezmi kamaráda, který tě určitě podpoří.

goodly čokoláda

Ano čím je člověk starší tím je pro něho hubnutí obtížnější. Je to dáno věkem kdy nemáme tak rychlý metabolismus jako, když jsme na škole lítali s kamarády, a mohli jsme sníst co se nám zachtělo. Bohužel čím jsme starší tím okolo nás vidíme i jídla, která za nás třeba vůbec nebyla. Dnešní doba nabízí menší pohyb než, který měli třeba naši rodiče. Jízda autem do práce, práce u počítače, vysedávání na mobilu nebo několik hodin sedíš u televize, a k tomu si ještě přineseš brambůrky. A potom se po večerech na sebe díváš a říkáš si, že s tím musíš začít něco dělat. My muži máme daleko rychlejší spalování než ženy, a můžeme přijmout o mnoho víc bílkovin na budování svalové hmoty.

goodly vanilka

Neříkej mi, že se nechceš podívat do zrcadla s vyrýsovanými svaly, abys je potom schovával. Jen si to představ, když bude léto, a ty budeš na koupališti, a ženy z tebe nespustí oči. Trochu toho sebevědomí ti určitě vyroste ne? Testosteron z tebe bude přímit zářit, a přitahovat ty nejkrásnější kočky v širokém okolí, a to nemyslíme ty čtyřnohé! Naše dieta na hubnutí pro muže a vy to zvládne opravdu taky! Na našem webu se toho dozvíš spoustu. A neboj nestane se z tebe sypač! Naše výrobky mají i různé příchutě, pokud nemáš rád tzv. pachuť! Pokud víš o svém známém, který se také snaží marně zhubnout, pak není nic lepšího než do toho jít společně, protože ve dvou se to lépe táhne! Jsme přece chlapi, a vždycky všechno přece dokážeme ne?

Výrobky z kartónu

Výrobky z kartónu

Napadlo vás někdy, že byste mohli vyrobit něco, co bude užitečné a esteticky dokonalé pro váš interiér?  Díky kartónu můžete něčeho takového docílit. Dokonce už i architekti a designéři se rozhodli pro práci s kartóny. Ti, kteří jsou šikovní, s nimi totiž dokáží mnohé. Například designér Vojtěch Beránek se rozhodl, že díky kartónu vyrobí nábytek, který bude určen hlavně pro studenty. Zašlo to dokonce až tak daleko, že jeho výrobky jsou nabízeny v prestižních obchodech a je o ně velmi velký zájem. Není se také čemu divit, jelikož jsou více než originální a k tomu všemu mají ještě příjemný vzhled.
papír na krabice
Jako ten nejzákladnější materiál se používá kartón, který má pouhých šest milimetrů a je jedno, jestli se jedná o kartón nový nebo recyklovaný. Vše se dá totiž použít. Vrstvy se upravují pomocí laseru a lepí se k sobě pomocí lepidla. Boční strany jsou přelepeny velmi tuhým papírem nebo překližkou.
Možná si říkáte, v čem asi tak tkví kouzlo těchto výrobků. Kouzlem je znalost používaného materiálu, ze kterého můžete vyrobit věci od malých krabiček po gauče. Kartón asi nemusíme nijak dlouze představovat. Každý z výrobků tohoto designéra člověka dokáže něčím překvapit.
Síly se dosahuje díky lepení jednotlivých vrstev na sebe. Vždy se ale musí hledět na to, aby byly proti sobě buď posunuté, nebo aby seděly jedna na druhé a vznikal tím daný vzor. Příkladem mohou být stínítka lamp.
Je velmi obdivuhodné, že se všechny výrobky lepí ručně. Vše je ale otázkou cviku.
Díky postupu a materiálu je pan designér schopen pár hodin po debatě s klientem vyhotovit prototyp, na kterém se později upraví už jen malé chybičky.
krabice s víkem
Kartón má velkou spoustu výhod, jelikož kromě toho, že je až z 60% z recyklovaného materiálu, lze jej samotný recyklovat. Na tom, zda použít pro výrobu kartón nový nebo starý rozhodne typ výrobku, který má být vytvořen.
Jestli je něco, co tomuto materiálu škodí, pak je to dlouhodobé vlhko. Ve vlhkém prostředí se začne po čase rozpadat, takže pokud byste si chtěli nějaký ten kartónový nábytek či dekoraci pořídit, dávejte si pozor na místo, kam jej umisťujete.

Zachovejte chladnou hlavu!

Zachovejte chladnou hlavu!

Je zima vaším populárním ročním obdobím? Umíte si užívat zimních radovánek? Vyrážíte opakovaně na hory, za sněhem, rekreací? Už se nemůžete dočkat jako já?

Okamžik, kde začne poprvé sněžit je pohádkový. Vždy na něj čekáme a vyhlížíme bílé vločky už na procházce nebo z okna s čajem v ruce. Když se ráno probudíme a najednou zjistíme, jak je venku krajina zasypaná, rozzáří se nám oči a říkáme si: “Už je to tady, jupí! Dočkali jsme se!“

snow car

Další pohled logicky padne naše zasněžené vozidlo. V tu chvíli nám hlavou začnou proudit myšlenky. „Mám vše připraveno? Je v chladiči nemrznoucí směs? A co ostatní?!

Uf! Ano, však přes veškeré hektické pracovní dny jsem nenechala nic náhodě! Zimní pneumatiky jsou kde mají být. Veškeré kapaliny dolity a tak může i třeskutě mrznout. Po zkušenostech z minulé zimy jsem navíc nelenila a pořídila si škrabku na auto s rukavicí z promodarky.cz, kterou jsem sehnala na internetu při lovení toho, co nadělím blízkým. Super kup v jednom.

frozen car

Hned se mi totiž vybavilo, jak nepříjemně studí ruce, pokud po ránu nastartujeme omrzlé chladné auto a musíme se vrhnout na oškrábání skel. Je až děsivé, jak se mi tento pocit vryl do paměti. Je to tak, i přes rukavice cítíme obrovské mrazení. Jak postupně opadávají ledové kousky, dopadnou i na naše ruce a cítíme jeden po druhém jako bodavé rampouchy. Momentálně ale nastane nové období s novou pomůckou. Skončí vše nepohodlné a nevyhovující. Stará škrabka jde do koše! Nová hřejivá se již klepe na využití. Svým vzhledem mi dokonce udělá parádu a její funkčnost je již na první pohled zřejmá. Už budou jen fajn dny ve společnosti tepla! Vánoce, Nový rok, světýlka, výzdoba, stromek, rodina– to vše nás ctí svoji jedinečností. Dáváme si předsevzetí, bilancujeme nad dosavadními měsíci. Leccos přehodnocujeme a měníme se. Užijme si toto kouzelné období s čistou hlavou bez jediného zbytečného chmuru.