Jedním z problémů, se kterým se mnohé internetové stránky potýkají, je odliv pravidelných návštěvníků. Zčásti za to mohou sociální sítě, které jsou mnohem interaktivnější a kde je možné komunikovat prakticky přímo s kýmkoliv. Ovšem vinu nelze u velké části z nich svalovat pouze na Facebook. Velkou roli v tom, jak dobře si náš web povede, je i jeho pravidelná aktualizace, především pak uveřejňování nových článků. A je to pochopitelné, koneckonců lidé si chtějí prakticky při každé návštěvě přečíst něco nového. To ale není tak jednoduché. Problém totiž není jen kvantita příspěvků, ale také jejich kvalita. I když budeme přidávat aktuality https://www.sunus.cz/articles například každý den, pokud budou o ničem, pak můžeme počítat s odlivem pravidelných návštěvníků. Cílem je zkrátka je zaujmout, a to není tak snadné.

logo Facebooku

Tou hlavní potíží je to, že například na začátku máme dobré nápady a hodně o čem psát, a tak dobré články přibývají velkou rychlostí. S postupem času se ale vytratí nadšení, téma se vyčerpá a my budeme přidávat novinky stále řidčeji a řidčeji, až nakonec svůj web opustíme nadobro. To vše je lehce pochopitelné, ale jak je tomu u firem? I ty se chtějí na internetu prosadit prostřednictvím svých internetových stránek. To je koneckonců důvod, proč existuje velké množství návodů, jak má takový firemní web vypadat.

možnost rozvržení internetové stránky

Bohužel, i když budeme onen postup dodržovat, je dnes tolik firem, že prakticky není v lidských silách jejich weby pravidelně navštěvovat, a to i když vybereme jen ty skutečně kvalitní. Proto se musí zvlášť snažit, aby přitáhly naši pozornost. Tu nejčastěji upoutají nejrůznější slevové akce, zvláště pokud oznámíme, že jediný způsob, jak mít na onu slevu nárok, je přes web. To však vede pouze ke krátkodobému zvýšení návštěvnosti, která se následně vrátí na předešlou hodnotu. Není to tedy jednoduché, avšak jedná se v podstatě o jediný způsob, jak v dnešním internetovém prostředí přežít. Je totiž potřeba si přiznat, že sociální sítě běžné weby jednoznačně převálcovaly.