Asi není člověka, který by nechtěl bydlet ve vlastním domě či bytě. Je to pochopitelné, koneckonců bydlení ve vlastním má řadu výhod, z nichž nikoliv nejmenší je jistota střechy nad hlavou. Nemůže se vám totiž stát, že vám majitel neprodlouží smlouvu, protože například plánuje pro danou nemovitost jiné využití, nebo jednoduše našel lukrativnější nájemce.

To vše je pochopitelné, avšak cena nemovitostí je tak vysoká, že jen málokdo si ji může dovolit jen tak koupit. Obvykle je potřeba i na malý byt šetřit i více než deset let, v závislosti na příjmu daného člověka či rodiny. A pokud je daná rodina větší, například rodiče s více dětmi, pak je jasné, že byt 1+1 KK stačit rozhodně nebude.

hypoteka1

Naštěstí i pro takovéto lidi je zde řešení. Tím je hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Je poskytována jak bankami, tak nebankovními společnostmi a má mnoho druhů.

Ty se neliší ani tak svým cílem, tedy poskytnutím peněz na koupi nemovitosti, nýbrž výší svých úroků a poplatků a také podmínkami, které musí žadatel splnit, aby byla jeho žádost schválena. Každý si tak může vybrat ten, který mu vyhovuje.

hypoteka3

Jedním z těch dlouhodobě populárnějších je nebankovní hypotéka bez registru https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteky_bez_registru/. Její výhoda spočívá v tom, že žadatel není prověřován v registru dlužníků. Tam se dostanou všichni, kdo mají nějaký nezaplacený dluh, ať už je to půjčka, či pozdě zaplacená faktura za energie či internet.

Avšak ne vždy se tam dostanete vlastní vinou. Stačí, aby si váš příbuzný či známý vzal na vaše jméno půjčku, kterou by pak následně nesplácel. Vzhledem k tomu, na koho je psaná, to není on, ale vy, kdo tam bude uveden a na jehož dveře dříve či později zaklepe exekutor.

Pro koho se tedy tento typ hypotéky hodí? Především pro ty, kteří již své dluhy splatili a doposud nepožádali o výmaz, či zatím výmaz nebyl proveden. Takovíto lidé totiž peníze mají, avšak kvůli záznamu v registru jsou v bance odmítnuti. A to je škoda, ne?