Je zima vaším populárním ročním obdobím? Umíte si užívat zimních radovánek? Vyrážíte opakovaně na hory, za sněhem, rekreací? Už se nemůžete dočkat jako já?

Okamžik, kde začne poprvé sněžit je pohádkový. Vždy na něj čekáme a vyhlížíme bílé vločky už na procházce nebo z okna s čajem v ruce. Když se ráno probudíme a najednou zjistíme, jak je venku krajina zasypaná, rozzáří se nám oči a říkáme si: “Už je to tady, jupí! Dočkali jsme se!“

snow car

Další pohled logicky padne naše zasněžené vozidlo. V tu chvíli nám hlavou začnou proudit myšlenky. „Mám vše připraveno? Je v chladiči nemrznoucí směs? A co ostatní?!

Uf! Ano, však přes veškeré hektické pracovní dny jsem nenechala nic náhodě! Zimní pneumatiky jsou kde mají být. Veškeré kapaliny dolity a tak může i třeskutě mrznout. Po zkušenostech z minulé zimy jsem navíc nelenila a pořídila si škrabku na auto s rukavicí z promodarky.cz, kterou jsem sehnala na internetu při lovení toho, co nadělím blízkým. Super kup v jednom.

frozen car

Hned se mi totiž vybavilo, jak nepříjemně studí ruce, pokud po ránu nastartujeme omrzlé chladné auto a musíme se vrhnout na oškrábání skel. Je až děsivé, jak se mi tento pocit vryl do paměti. Je to tak, i přes rukavice cítíme obrovské mrazení. Jak postupně opadávají ledové kousky, dopadnou i na naše ruce a cítíme jeden po druhém jako bodavé rampouchy. Momentálně ale nastane nové období s novou pomůckou. Skončí vše nepohodlné a nevyhovující. Stará škrabka jde do koše! Nová hřejivá se již klepe na využití. Svým vzhledem mi dokonce udělá parádu a její funkčnost je již na první pohled zřejmá. Už budou jen fajn dny ve společnosti tepla! Vánoce, Nový rok, světýlka, výzdoba, stromek, rodina– to vše nás ctí svoji jedinečností. Dáváme si předsevzetí, bilancujeme nad dosavadními měsíci. Leccos přehodnocujeme a měníme se. Užijme si toto kouzelné období s čistou hlavou bez jediného zbytečného chmuru.