Ať už se chystáte na malou půjčku, anebo potřebujete pořádně vysokou hypotéku, ten první krok, který byste měli udělat před tím, než o úvěr požádáte, je vždy stejný. Důležité je vzít si do ruky kalkulačku a začít počítat. Když to uděláte, tak budete dost možná překvapeni, že ne všechny sliby o výhodnosti jednotlivých nabídek, se naplní. A také dost možná zjistíte i to, že nízká úroková míra o celkové výhodnosti úvěru nemusí vypovídat vůbec nic. Ba co víc, mnohdy je to i naopak – za nízkou úrokovou mírou se skrývají vysoké poplatky a sankce, kterým se rozhodně nevyhnete.

Takže pokud jde o úvěry, kalkulačka by se měla stát vaším dobrým parťákem. A pokud si s ní příliš netykáte, vezměte si k ruce alespoň tu, co je volně ke stažení na internetu, a která vám pomůže jednotlivé nabídky chytře porovnat – řeč je o kalkulačce americké hypotéky.

money-2736118_640

Výpočty se nemýlí

Jen byste měli být vždy připraveni na to, co zjistíte. Váš první dojem se od celkové výhodnosti nabídky může významně lišit. A dost možná zjistíte to, co už mnozí lidé dávno vědí – že nebankovní úvěry mohou být srovnatelné, anebo dokonce ještě lepší, než ty z banky.

euro-96594_1920

V čem nebankovní půjčky vítězí?

Pokud odhlédneme od peněz, které jsou pro většinu lidí na prvním místě, tak platí, že nebankovní půjčky vyhrávají na celé čáře, pokud jde o rychlost sjednání a poskytnutí peněz – můžete je mít už do týdne, což vám nikde jinde nezajistí.

Stále více lidí staví na první místo i pohodlí, které je bude při sjednávání úvěru doprovázet. Takže čím lepší služby, tím vyšší komfort. A i v tomto ohledu jsou nebankovní úvěry nejlepší – vy sami se mimo vyplnění prvotní žádosti nemusíte starat o nic. Celou věc dostane okamžitě na stůl specialista, a ten vyřeší veškeré nezbytné náležitosti místo vás.

Jak je tedy vidět, tak při výběru té pravé půjčky můžete přihlížet nejen k tomu, kolik vás bude stát, ale i k rychlosti a komfortu při jejím sjednání.