Těmi nejoblíbenějšími a nejpopulárnějšími mazlíčky jsou kočky a psy. Čtyřnohá stvoření, o která se staráme a věnujeme jim všechnu naši pozornost. A oni nám na oplátku dávají lásku a radost v životě. Nicméně, tato stvoření rozdělila svět na dvě poloviny. Na ty, kteří milují kočky a na ty, kteří zase milují psy. Není pochyb, že péče o kočky a psy je úplně jiná, nicméně obě dvě vyžadují spoustu úsilí a času.
hnědé štěně labradora
Ti, kteří tíhnou svým srdcem spíše ke psům, mají ve svých životech rádi více dobrodružství, zábavy a pohybu. Psy, vyžadují o dost více pozornosti než kočky, a proto i péče o ně, zabírá více času. Psy se hodí více k lidem, kteří jsou sportovně založení a rádi stráví své dopoledne delší procházkou, nebo kratším proběhnutím. Takovým lidem ani nevadí, že musí v pozdních hodinách chodit se svým miláčkem na venčení a to okamžitě, jak si pejsek zamane.
kotě v košíku
Na druhou stranu, lidé, kteří volí raději kočky než psy, žijí nejčastěji pohodlným způsobem. Svůj volný čas si představují, jako hřejivé pozdní odpoledne strávené u televize, krbu nebo jako četbu jejich oblíbené literatury, a to ve společnosti jejich předoucího mazlíčka, který je příjemně zahřívá na klíně. Nicméně život s kočkou není vždy, takhle jednoduchý. Nemá-li kočka dostatek pozornosti, stejně tak jako pes, udělá vše pro to, aby si ji získalo. Proto bychom neměli být překvapeni až nám naše mírumilovná a klidná kulička vyskočí na ramena nebo přímo pod ruce, zrovna když máme něco důležitého na prací.
Jak kočky, tak i psi mají na životy svých páníčků veliký vliv. Proto si je lidé nejčastěji volí, podle svého způsobu života, který jim v malé míře přizpůsobí. Péče o psy i kočky není zrovna jednoduchá věc a vyžaduje zpravidla stejné množství úsilí, a hlavně spoustu lásky a trpělivosti, kterou musí mít každý kdo se rozhodne si pořídit ať už mírumilovnou kočku nebo láskyplného psa.